Det vi øver på, blir vi gode på!

Dette uttrykket passer godt for oss i Dyreatferdssenteret. Gjennom daglig arbeid med dyr og eiere, har vi bygget bred erfaring og kompetanse innen atferd, forebygging og fryktfri håndtering. Her er et innblikk i hva vi jobber med og hvordan vi kan hjelpe deg og ditt dyr.


Hva vi gjør i Dyreatferdssenteret

Vi tilbyr hjelp til dyr med atferdsutfordringer, forebygging gjennom kurs, og veterinærmedisinsk støtte ved angst og frykt. Vår hverdag består av:

  • Hjemmebesøk og konsultasjoner
  • Kurs og foredrag for eiere, veterinærer og dyrepleiere
  • Oppfølging av ulike dyrearter med ulike behov

Vi holder oss oppdatert på forskning og etterutdanner oss jevnlig, slik at vi jobber faglig solid og etisk.


Hvem vi hjelper

Hunder Hunder er menneskets beste venn, men noen ganger oppleves de som «det vanskelige barnet». Hvis hunden din skaper stress i hverdagen, ødelegger ting, eller du gruer deg til tur, er det tid for å be om hjelp. Vi hjelper deg å forstå hundens behov og gir praktiske løsninger.

Katter Katter kan bli stresset av andre katter i nabolaget eller endringer i hjemmet. Vanlige problemer er urinmarkering, unngåelse, aggresjon eller overdreven pelsstell. Vi hjelper deg å forstå kattens atferd og finne praktiske tiltak.

Kaniner Innendørskaniner blir stadig mer vanlig, men kaniners signaler er vanskelige å tolke. Vi hjelper med å sette opp et innendørs habitat,  helse, velferd og forebygging av sykdom.

Hester Mange hesteeiere tar kontakt med oss for hjelp med lasting, stell og saling. Vi gir veiledning og praktisk trening.


Fryktfri håndtering og Choice & Control

Vi fremmer trygg og frivillig håndtering i stell og behandling: Vi hjelper hunde- og katteeiere med treningen til dyrlegebesøk, kloklipp, dryppingav øyne og ører eller pelsstell

  • Gry Eskeland foreleser for veterinærer og dyrepleiere
  • Gry Eskeland har håndteringstrening med klippekort ved Evidensia Moss Dyreklinikk
  • Anna Bjurgård Compton trener dyrefag-elever i fryktfri håndtering
  • Karoline er ivrig bruker av fear free på dyrefagutdanningen, hundeinstruktør-udanningen ved Dyrefag.no
  • Vi bruker «start- og stoppknapp-trening» og hjelper eiere med å forberede dyret på veterinærbesøk og stell.

Kurs vi tilbyr

Passeringskurs Mange hunder har utfordringer med å passere andre i bånd. Vi tilbyr kurs i Lier/Drammen, tilpasset hver enkelt hund og eier. Vi bygger mestring gradvis og realistisk.

Separasjonsangstkurs Separasjonsproblemer krever individuelt tilpassede treningsplaner. Vi hjelper deg med kartlegging og trening for å trygge hunden alene hjemme. Vi tilbyr online og praktiske helgekurs


Tilpassede tjenester og ny teknologi

Vi tilbyr veiledning via telefon, og teams. Mange foretrekker privattimer og hjemmebesøk fremfor kurs, og vi tilbyr fleksible løsninger.

Ta kontakt på post@dyreatferd.no hvis du trenger hjelp. Vi er her for deg og dyret ditt!

Related Post

Denne nettsiden bruker informasjonskapsler. Ved å fortsette å bruke denne siden, godtar du vår bruk av informasjonskapsler.